
QJ344-N2-MPA
Vikt: 85,4 kg
Fyrpunktskontaktlager
QJ3..-N2-MPA, hållarspår, solid mässingsburErsätterQJ344N2MPA
| d |
220 mm |
Håldiameter |
| D |
460 mm |
Ytterdiameter |
| B |
88 mm |
Bredd |
| Cr |
900,000 N |
Grundläggande dynamisk belastning, radiell |
| C0r |
1,650,000 N |
Grundläggande statisk belastning, radiell |
| Cur |
51,000 N |
Utmattningslastgräns, radiell |
| nG |
2,430 1/min |
Begränsande hastighet |
| nϑr |
1,080 1/min |
Referenshastighet |
| ≈m |
85,4 kg |
Vikt |
| den min |
240 mm |
Skaftansats med minsta diameter |
| Dett max |
440 mm |
Maximal diameter på husets skuldra |
| rett max |
4 mm |
Maximal filéradie |
| rmin |
5 mm |
Minsta avfasningsmått |
| D1 |
378 mm |
Axeldiameter yttre ring |
| d1 |
304,15 mm |
Axeldiameter innerring |
| a |
238,1 mm |
Avstånd mellan tryckkonernas spetsar |
| an |
15 mm |
Högt fästande spår |
| bn |
12,5 mm |
Bredd hållarspår |
| rn |
2,5 mm |
Radiehållarspår |
|
45 grader |
Vinkelhållarslits | |
|
35 grader |
Kontaktvinkel |
| Tmin |
-30 grad |
Drifttemperatur min. |
| Tmax |
200 grader |
Drifttemperatur max. |
Modelluppdelning:
QJ344:Detta prefix betecknar ett fyrpunktskontaktkullager, känt för sin förmåga att hantera både axiella och radiella belastningar samtidigt. Dess unika design ger överlägsen lastkapacitet och exakt rörelsekontroll.
N2:Suffixet "N2" indikerar två externa lokaliseringsspår, vilket förbättrar lagrets kompatibilitet och enkla installation i olika applikationer.
MPA:Denna beteckning betyder att lagret är tillverkat av premiummaterial och avancerad produktionsteknik, vilket garanterar exceptionell hållbarhet och prestanda.
Kvalitetssäkring:
Våra QJ344-N2-MPA-lager är tillverkade med största noggrannhet för detaljer och följer stränga kvalitetskontrollstandarder. Varje lager genomgår rigorösa tester för att säkerställa att de uppfyller eller överträffar branschens riktmärken för precision, hållbarhet och driftseffektivitet.
Lager och tillgänglighet:
Vi har ett robust lager av QJ344-N2-MPA-lager, vilket säkerställer snabb leverans för att möta våra kunders omedelbara behov. Vår effektiva hantering av försörjningskedjan gör att vi snabbt kan svara på beställningar, vilket ger dig den tillförlitlighet du behöver för att din verksamhet ska fungera smidigt.
Fördelar och fördelar:
Exceptionell lastkapacitet:QJ344-N2-MPA-lagrets fyrapunktskontaktdesign gör att det kan hantera höga axiella och radiella belastningar, vilket gör det idealiskt för tunga applikationer.
Förbättrad precision:Med sin MPA-tillverkningsprocess erbjuder detta lager överlägsen noggrannhet, minskar slitage och förlänger livslängden på din utrustning.
Mångsidighet:Inkluderandet av externa lokaliseringsspår (N2) förbättrar lagrets anpassningsförmåga, vilket gör det lämpligt för en lång rad industriella applikationer.
Pålitlig prestanda:Byggt med förstklassiga material och avancerade tekniker ger QJ344-N2-MPA-lagret konsekvent prestanda, även under krävande förhållanden.
Välj QJ344-N2-MPA-lager för ditt nästa projekt och upplev den perfekta blandningen av kvalitet, prestanda och tillförlitlighet. Kontakta oss idag för att lära dig mer om våra produkter och hur vi kan stödja dina affärsmål.


| INGA. | d[mm] | D[mm] | B[mm] |
| QJ1252-N2-MPA-C3 | 260 | 480 | 90 |
| QJ252-N2-MPA | 260 | 480 | 80 |
| QJ252-N2-MPA-C3 | 260 | 480 | 80 |
| QJ1252-N2-MPA | 260 | 480 | 90 |
| QJ1972-N2-MPA | 360 | 480 | 56 |
| QJ344-N2-MPA | 220 | 460 | 88 |
| QJ344-N2-MPA-C3 | 220 | 460 | 88 |
| QJ1060-MPA | 300 | 460 | 74 |
| QJ1060-N2-MPA-C3 | 300 | 460 | 74 |
| QJ1060-N2-MPA | 300 | 460 | 74 |
| QJ1248-N2-MPA | 240 | 440 | 85 |
| QJ1248-MPA | 240 | 440 | 85 |
| QJ248-N2-MPA | 240 | 440 | 72 |
| QJ248-N2-MPA-C3 | 240 | 440 | 72 |
| QJ340-N2-MPA | 200 | 420 | 80 |
| QJ1056-MPA | 280 | 420 | 65 |
| QJ340-N2-MPA-C3 | 200 | 420 | 80 |
| QJ1056-N2-MPA | 280 | 420 | 65 |
| QJ1056-N2-MPA-C4 | 280 | 420 | 65 |
| QJ244-N2-MPA | 220 | 400 | 65 |
Populära Taggar: qj344-n2-mpa, qj344-n2-mpa-leverantörer
Ett par
QJ1248-MPANästa
QJ1060-MPADu kanske också gillar
Skicka förfrågan










